Найкраща у світі ― дорога до школи,

Бо ти у дитинстві простуєш по ній.

ЇЇ ти забути не зможеш ніколи,

Вона, наче сонце, у долі твоїй

З історії школи

Велика історія народу складається із маленьких історій. Одна із цих історій – історія нашої школи.

Вперше в селі школу збудували в 1893 році, де переважно навчалися хлопчики до 3-х класів.  В 1933 році була відкрита Стешевська ( пізніше вона стала називатися Біленченківською ) семирічна школа. Розміщена вона була в будинку колишнього купця Апостола, нащадки якого живуть в м. Гадяч. Тяжкими були для школи, як і для всіх жителів села, роки окупації та повоєнної відбудови. Не вистачало зошитів, парт, писали на старих газетах, між рядками.

01 лютого 1973 року відкрилось нове приміщення школи на 320 учнів. Великі світлі класи, великий спортзал, охайне подвір’я. З 2005 року в приміщенні школи почав працювати дитячий садочок „ Світанок “.

В стінах нашої школи уже понад 40 років здобувають знання, набувають вміння і бажання трудитись багато учнів, що творять живу, невмирущу історію.

Сьогодні школа – це:

• двоповерхова будова;
  • навчально виховна система, що включає предметне навчання у початкових класах;
  •  робота в гуртках „Патріот“, „Фантазія“;
  • шкільне подвір’я з стадіоном, навчально-дослідні ділянки, географічний майданчик.

Теми над якими працює школа:

1. „Підвищення рівня знань, вихованості учнів шляхом впровадження інноваційних  технологій“.
  2. „Формування в учнів національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, свого народу“.
  3. „Виховання правової культури: поваги до конституції, законодавства України, державної символіки, знання та дотримання законів“.
  4. „Формування активної протидії проявам аморальності, правопорушення, бездуховності“.

Метою і завданням школи є:

Головною метою школи є забезпечення реалізації права громадянина на здобуття повної загальної середньої освіти.

Головним завданням школи є:

• забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;
  • виховання громадянина України;
  • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
  • формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян, як вищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя;
  • створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.